Strona główna » Realizacje » Mieszkanie we Wroclawiu

Mieszkanie we Wroclawiu

Data projektu
2024
Rodzaj nieruchomości
Mieszkanie
Lokalizacja
Wrocław
Pakiet wykończeniowy
RM-Design
Powierzchnia
50 m2

To mieszkanie dla osób ceniących sobie nowoczesny design oraz przytulność.

Stylistycznie skupiliśmy się uzyskaniu nowoczesnej, stonowanej przestrzeni bez zbędnych elementów dekoracyjnych, gdzie główną rolę grają same materiały i tekstury takie jak beton, drewno, szkło i stal i to one budują cały projekt.

Funkcjonalnie przestrzeń jest uszyta na miarę dla naszego Inwestora. Na parterze, który w układzie deweloperskim jest jednym pomieszczeniem wyodrębniliśmy garderobę oraz strefę pracy, które mimo oddzielenia nadal są integralną częścią strefy dziennej ze względu na zastosowanie przeszklonych konstrukcji stalowych. Piętro tak jak w oryginalnym układzie pozostało w formie open space i pełni funkcję eleganckiej sypialni ze strefą kąpielową. Dla zachowania prywatności oraz oddzielenia od części dziennej tu również zastosowaliśmy konstrukcje stalowe ze szkłem.

Pierwsze skrzypce w strefie dziennej gra nowoczesna, niska sofa. Pozostałe dodatki nawiązują kolorem i materiałem do konstrukcji stalowych, które budują charakter całej przestrzeni. Z racji tego, że kuchnia jest częścią tej strefy zależało nam na tym, żeby stylistycznie nie odbiegała od reszty aranżacji. W związku z tym do jej zaprojektowania wykorzystaliśmy kolory, które już występują w strefie wypoczynkowej i w przedpokoju.

Na parterze funkcjonalnie oprócz wydzielenia dodatkowych przestrzeni pozbyliśmy się ścianki, która oddzielała strefę wejścia od kuchni. W jej miejscu powstała zabudowa meblowa w formie kubika, w której od strony przedpokoju znajdują się adekwatne dla tej przestrzeni elementy takie jak lustro, haczyki na płaszcze i pufa, a od strony kuchni dzięki temu zabiegowi znalazło się miejsce na wysoką zabudowę z lodówką oraz piekarnikiem.

Łazienka w tym projekcie jest pomieszczeniem klimatycznym z lekkim twistem. Zastosowaliśmy tu graficzny, kontrastowy podział przestrzeni. Strefa prysznica jest wydzielona jasną, betonową płytką, a pozostała część pomieszczenia jest zachowania w monochromatycznych czerniach oraz antracytach, uzupełnionych intensywną kamienną żyłką, która kolorem nawiązuje do zastosowanego podziału.

Zobacz podobne projekty

Mieszkanie
61m2
Wrocław
2024
Mieszkanie
77m2
Wrocław
2024
Mieszkanie
72m2
Wrocław
2024
Mieszkanie
74m2
Wrocław
2024
Mieszkanie
45m2
Wrocław
2024
Mieszkanie
42m2
Wrocław
2024
Mieszkanie
58m2
Wrocław
2024
Mieszkanie
64m2
Wrocław
2023

Gotowy, aby zacząć?

Każdy projekt zaczyna się rozmową.
Polityka prywatności
RM-Design - Mieszkania pod klucz Wrocław @2025 All rights Reserved.
Realizacja: Proformat